♡ Wysyłka w ciągu 48h ♡

♡ Wysyłka w ciągu 48h ♡

5 powodów, dla których dysk jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie

Dysk menstruacyjny to rozwiązanie stosunkowo nowe na polskim rynku menstruacyjnym, Znany za oceanem od dobrych kilkunastu lat – u nas znany jest szerszemu gronu menstruujących zaledwie od kilku lat. Nieskromnie przyznamy, że mamy w tym swój duży udział, o czym często czytamy na różnych forach – dzięki za zaufanie! Czujemy mega satysfakcję z tego powodu.

Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić 5 powodów, dla których właśnie dysk może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

 

Dysk jest prostszy w doborze

Jeśli przeraża Cię w doborze kubeczka punkt „zmierz wysokość, na jakiej znajduje się Twoja szyjka macicy” to dysk jest dla Ciebie. Pomiar wysokości to prościutka sprawa, ale wiemy, że nie do każdego przemawia 😉 W przypadku dysku ten punkt jest zbędny.

 

Dysk nie zasysa się do ścianek pochwy

Dysk aplikujemy w nieco inny sposób niż kubeczek. Kubeczek należy włożyć do pochwy tak, by podczas rozkładania przyssał się do ścianek pochwy – wówczas nie będzie się przesuwał, dzięki czemu unikniemy przecieknięcia czy „wędrówek” kubeczka po pochwie. Dysk ze względu na swoje wymiary aplikuje się inaczej. Na przedniej ściance pochwy posiadamy delikatne wybrzuszenie – to kość łonowa. Wsadzając dysk musimy jednym brzegiem ułożyć go na tym wybrzuszeniu. Kiedyś używaliśmy określenia „zaczepić”, ale nie kojarzyło się to zbyt dobrze. Dysk musi wskoczyć na tę kość w ten sam sposób, w jaki kładziesz książkę na półce. I tyle.

 

Nie jesteś bardzo aktywną osobą

Dysk nie sprawdzi się u bardzo aktywnych fizycznie osób. Kubeczki są idealne dla osób biegających, skaczących czy wykonujących inne bardzo ruchliwe aktywności. Jest na to proste wytłumaczenie – podczas sportu Twoje ciało pracuje nieco inaczej, przez co dysk może delikatnie się przesunąć. Nie musi, ale może to skutkować delikatnym przeciekaniem. Jeśli sport to nie jest Twoje drugie imię, to zapewne polubisz się z dyskiem.

 

Wolisz produkty wewnętrzne niż zewnętrzne

Każdy z nas woli inne rzeczy – jedni brownie, inni szarlotkę, niektórzy spodnie, a inni sukienki. Nasze wybory często są podyktowane preferencjami. Tak samo jest w przypadku produktów menstruacyjnych. Są osoby, które lepiej się czują w majtkach menstruacyjnych, a są takie, które nie wyobrażają sobie okresu bez kubeczka. I to jest jak najbardziej okej! Po to jest tyle rozwiązań, by każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie.

 

Lubisz seks

Dla niektórych osób okres jest przeszkodą nie do przeskoczenia, kiedy mają ochotę na seks. Tak się składa, że dysk jest idealnym rozwiązaniem na taką sytuację. Seks z kubeczkiem byłby co najmniej niezbyt przyjemny (chociaż ciśnie mi się na klawiaturę sporo innych określeń ;)), ale z dyskiem nie ma żadnych przeszkód ze względu na jego budowę.