♡ Wysyłka w ciągu 48h ♡

♡ Wysyłka w ciągu 48h ♡

O nas

MAM OKRES to sklep absolutnie wyjątkowy w polskim internecie.
Skupiamy się na doborze jak najlepszego rozwiązania na czas menstruacji dla Was. Zawsze jesteśmy chętni do rozmowy, więc w każdej sprawie możesz do nas pisać na info@mamokres.pl, a my bardzo chętnie odpowiemy!

O MAM OKRES

MAM OKRES to sklep dla osób menstruujących – z pełną świadomością używamy w tym miejscu słowa „osób”, a nie „kobiet”, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nie trzeba być kobietą, by menstruować. Od samego początku takie było nasze założenie – by nie wykluczać nikogo.

Sprzedajemy produkty okresowe wielorazowego użytku – kubeczki i dyski menstruacyjne, podpaski wielorazowe oraz bieliznę menstruacyjną. Dlaczego akurat takie produkty? Bo są ekologiczne i najzwyczajniej w życiu fajniejsze, niż produkty jednorazowe.

Przez kilka lat działalności (od 2021) udało nam się udzielić wywiadu do „Wysokich obcasów”, pojawić z naszymi produktami w kilku czasopismach oraz znaleźć się na liście 100 osób wspierających edukację seksualną w Polsce, która została stworzona przez SEXEDPL oraz Forbes Women. 

Kim jesteśmy?

Karolina i Grzegorz – małżeństwo, które słowo „okres” wypowiada po kilka/kilkanaście razy dziennie. Razem pracujemy nad MAM OKRES, uświadamiamy i edukujemy w temacie menstruacji. Oboje.
No, od 2022 mamy nowego szefa, który steruje naszą pracą – nasz syn Gniewko decyduje o tym, kiedy pracujemy, a kiedy nie. Dlatego czasami na odpowiedź będzie trzeba poczekać chwilę dłużej.

Pomysł na sklep naszedł Karolinę pewnego letniego wieczoru, gdy pisała swoją pracę licencjacką o sposobach prezentowania cyklu menstruacyjnego w mediach społecznościowych. Już wtedy miała na punkcie menstruacji niezłego „świra” i lubiła o niej rozmawiać.

 

Rozumiemy, dlaczego okres w reklamach jest niebieskim płynem. Nie akceptujemy tego.

Rozumiemy, dlaczego kobieta po założeniu podpaski X, jest przedstawiana jako radośnie skacząca po łące. Tego też nie akceptujemy.

Rozumiemy, dlaczego coraz więcej marek chce łamać tabu menstruacyjne i do nich dołączamy – bo wierzymy, że zaczynając od małych kroków możemy zmienić postrzeganie okresu przez społeczeństwo. Wiemy, że wspólne działania wszystkich menstruujących osób mogą mieć realny wpływ na to, jak będziemy postrzegane_postrzegani. Podczas okresu nie jest się słabszą_słabszym, nie jest się brudną_brudnym – jest się takim samym człowiekiem, jak w trakcie pozostałych dni cyklu.

Dlaczego my?

Poniżej przedstawiamy kilka bardzo konkretnych argumentów, które mówią,

dlaczego warto nam zaufać.

Przedstawiamy okres takim, jaki jest! Zależy nam na łamaniu tabu menstruacyjnego.

W swojej ofercie posiadamy produkty renomowanych marek z całego świata! Bardzo często nie są one dostępne w żadnym innym sklepie w Polsce!

Stawiamy na ekologię! 240 podpasek/tamponów w ciągu roku lepiej chyba wymienić na jeden kubeczek menstruacyjny, prawda?

No i najważniejsze – zanim produkty trafią do sprzedaży w naszym sklepie to są przez nas testowane.

Rekomendacje

Poniżej znajdziecie kilka wiadomości od osób, które dostały naszą paczkę z produktami menstruacyjnymi:

 • „Wygodne te majty jak cholera!”

  Martyna

 • „Dziś odebrałam swoją paczkę z kubeczkiem menstruacyjnym FLOVE. Widziałam, że niektórych przestraszyły ceny produktów. Gdy otrzymałam swój kubeczek od początku wiedziałam już, że warto było zapłacić trochę więcej i nie żałuję zakupu!”

  Ewa

 • „Jestem mega zadowolona, jeszcze niby nie używałam, ale w sumie to nie mogę się doczekać żeby wypróbować!”

  Kasia

 • „Nie wiem dlaczego tyle czasu zwlekałam z zakupem kubeczka menstruacyjnego. Nie jestem w stanie opisać jak bardzo poprawił się komfort mojego życia podczas miesiączki.”

  Julia

 • „W życiu nie wrócę do jednorazowych podpasek! KOCHAM BIELIZNĘ Z WUKI!!!”

  Katarzyna