♡ Wysyłka w ciągu 48h ♡

♡ Wysyłka w ciągu 48h ♡

Kolory krwi menstruacyjnej

Wszystko ma swoje barwy – bielizna może mieć różne odcienie czerni, kubeczki różne odcienie różu, a gorąca czekolada może mieć bardziej intensywny kolor lub mniej. Tak samo sprawa wygląda z krwią menstruacyjną – może ona przybierać różne kolory.

<br />
<b>Warning</b>:  Trying to access array offset on value of type bool in <b>/home/klient.dhosting.pl/mamokres/mamokres.pl/public_html/wp-content/themes/flexible-theme/includes/flexible/sections/section_image_fullwidth.php</b> on line <b>12</b><br />

Ale to, że nasze okresowe wydzieliny różnią się od tych stereotypowych niekoniecznie oznacza coś złego. Warto jednak wiedzieć, co poszczególne kolory oznaczają, by w razie czego móc odpowiednio szybko zareagować.

„Moja krew nie ma koloru!”

Jeśli Twoja krew menstruacyjna jest bardzo jasna, a jej kolor można by określić jako blady róż to warto skontaktować się z lekarzem_rką. Prawdopodobnie świadczy ona o niedoborze witamin lub składników odżywczych. Może być ona również objawem anemii.

„Krwawię na różowo!”

Różowy odcień okresowej krwi wynika z mieszania się krwi ze śluzem. U niektórych osób występuje na początku i na koniec okresu. Może być spowodowana również nadmierną aktywnością fizyczną lub niskim poziomem estrogenów, co powinno się skłonić do zapisania się na wizytę w gabinecie ginekologicznym.

„Wzorowy” kolor krwi menstruacyjnej

Wszystko jest jak najbardziej w normie! Jasnoczerwony kolor krwi świadczy o tym, że skrzepy nie zalegają w macicy, prawdopodobnie z Twoim zdrowiem jest wszystko w porządku.

Pomarańczowy kolor krwi

Tak, krew menstruacyjna może mieć pomarańczowy odcień. Jej kolor wynika z mieszania się krwi ze śluzem lub może być wczesnym znakiem infekcji. Warto skonsultować się z lekarzem_rką w razie wątpliwości.

Ciemna krew

Ciemnoczerwony czy bordowy kolor w kubeczku menstruacyjnym jest oznaką tego, że śluzówka Twojej macicy intensywnie się złuszcza, jest w niej dużo skrzepów. Jeśli są one dla Ciebie niepokojące – wybierz się do ginekologa_lożki.

Brązowa krew

Ten kolor występuje u niektórych osób na początku i na koniec okresu. Jest on spowodowany oczyszczaniem się macicy z zalegającej krwi czy kawałków endometrium.

Czerwono-szara krew

Ten kolor krwi powinien skierować Cię do specjalisty_stki ponieważ może oznaczać infekcję bakteryjną lub przenoszoną drogą płciową. Jeśli starasz się o dziecko, taka krew może być dla Ciebie oznaką wczesnego poronienia. Krew podczas poronienia przybiera różne kolory, ale ten jest charakterystyczny dla wczesnego.

Czarna krew

Ten kolor oznacza po prostu starą krew. Im dłużej krew menstruacyjna zalega w macicy, tym ciemniejszy ma kolor. Podobnie jak ciemnoczerwona, bordowa oraz różowa – czarna krew może występować na początku i na koniec okresu.

Jedna krew, a tyle znaczeń! Jestem ciekawa jak wiele z Was nie miało pojęcia o znaczeniu krwi menstruacyjnej. Pamiętajcie, że ten wpis ma jedynie charakter edukacyjny, nie jest żadną treścią naukową – dlatego jeśli coś Cię niepokoi zgłoś się niezwłocznie do specjalisty_stki.”