♡ Wysyłka w ciągu 48 godzin ♡

♡ Wysyłka w ciągu 48 godzin ♡

Od czego zacząć?

Jeśli czytasz ten wpis, to wszystko wskazuje na to, że zainteresował Cię temat wielorazowych produktów menstruacyjnych. To super! Podejrzewam jednak, że zastanawiasz się nad swoim pierwszym produktem i… nie wiesz od czego zacząć? Spoko! Po to tu jesteś, by dowiedzieć się, które z dostępnych rozwiązań menstruacyjnych sprawdzi się u Ciebie najlepiej 🙂

OKRES NA DWA SPOSOBY

Zacznijmy od samego początku. Jeśli chodzi o jednorazowe produkty – mamy tak naprawdę dwie opcje do wyboru. Tampony i podpaski. Tyle, nic poza tym. Stosowanie ich nie jest obojętne dla naszego zdrowia i najzwyczajniej w świecie są… niewygodne!

Jeśli mowa o wielorazowych produktach, to tutaj już wybór jest zdecydowanie większy. Podzielmy produkty na dwie kategorie – zewnętrzne i wewnętrzne.

ZEWNĘTRZNE PRODUKTY MENSTRUACYJNE

Tutaj zaliczamy bieliznę menstruacyjną oraz podpaski wielorazowe. Nie umieszczamy ich wewnątrz pochwy, pozwalamy krwi swobodnie opuszczać pochwę. Zewnętrzne produkty super się sprawdzą u osób, które wcześniej korzystały z podpasek.

BIELIZNA MENSTRUACYJNA

Bielizna menstruacyjna jest dla Ciebie, jeśli:

 • Twój okres nie jest MEGA obfity. Dla porównania – nasze majtki na obfity okres pochłaniają tyle samo, co 5 podpasek.
 • Cenisz sobie praktyczne rozwiązania. Majtki menstruacyjne po prostu zakładasz i… wychodzisz. Żadnego zmieniania po 2 godzinach, żadnego odklejania. Możesz je mieć na sobie do 12 godzin, a potem po prostu wrzucić do pralki.

PODPASKI WIELORAZOWE

Podpaski wielorazowe super się u Ciebie sprawdzą, jeśli:

 • Twoje miesiączki są naprawdę obfite. Najmniej chłonne podpaski w naszym sklepie odpowiadają chłonności… 12 jednorazówek. Najbardziej chłonna – 39. Tak, wiem – to szokuje, ale to prawda.
 • jesteś w czasie połogu i wolisz postawić na ekologiczne rozwiązania. W takim przypadku podpaski wielorazowe będą super wyborem.

WEWNĘTRZNE PRODUKTY MENSTRUACYJNE

Do tej kategorii należą kubeczki menstruacyjne oraz dyski. Są to produkty, które zbierają krew, zamiast ją wchłaniać, jak to jest w przypadku majtek menstruacyjnych czy podpasek wielorazowych.

KUBECZKI MENSTRUACYJNE

Absolutny klasyk, jeśli chodzi o wielorazową menstruację. Super sprawdzi się jeśli:

 • wcześniej korzystano z tamponów.
 • jesteś osobą ciekawą swojego ciała – dobór kubeczka menstruacyjnego wiąże się chociażby z określeniem siły mięśni dna miednicy (jak dobrać kubeczek – przeczytasz tutaj).
 • jesteś osobą aktywną i szukasz niezawodnego rozwiązania.
Hello Cup S/M kolory

DYSKI MENSTRUACYJNE

Dyski są podobne do kubeczków, ale mają kilka punktów przewagi. Zdecyduj się na Lummę, jeśli:

 • przerasta Cię dobór kubeczka – tutaj musisz skupić się wyłącznie na wysokości szyjki macicy (jak zmierzyć wysokość szyjki – przeczytasz tutaj).
 • lubisz wygodne rozwiązania – aplikacja dysku jest prostsza, niż w przypadku kubeczka.
 • nie prowadzisz aktywnego trybu życia – jeśli prowadzisz to polecamy wybrać kubeczek.
 • lubisz seks podczas okresu, ale przeszkadza Ci widok krwi menstruacyjnej – dyski po to są, by z nich korzystać 🙂

Wpadnij na naszego Instagrama, jeśli któryś z produktów zainteresował Cię bardziej i chcesz o nim posłuchać więcej.