♡ Wysyłka w ciągu 48 godzin ♡

♡ Wysyłka w ciągu 48 godzin ♡

Dyski menstruacyjne Lumma – o co chodzi?

Tak jak kubeczki menstruacyjne coraz śmielej zajmują miejsca w szufladach w polskich łazienkach, tak dyski menstruacyjne są nadal „nowością” na polskim rynku. Czy słusznie? Postaram się przybliżyć Wam ten produkt poniżej.

dyski menstruacyjne lumma wszystkie

Czym się różni kubeczek menstruacyjny od dysku menstruacyjnego?

Po pierwsze i najważniejsze – każdy z tych produktów jest umieszczany na różnych wysokościach. Kubeczek menstruacyjny jest umieszczany niżej, a dysk menstruacyjny powinien znajdować się pod samą szyjką macicy. Kolejną różnicą jest sposób samej aplikacji. Kubeczek menstruacyjny powinien się rozłożyć i przyssać do ścianek pochwy, tak, żeby nie przeciekał. Dysk menstruacyjny ma zdecydowanie większą średnicę i przez to, że jest umieszczany wyżej, to samym swoim rozmiarem nie dopuszcza do przeciekania. Dlatego też kubeczki menstruacyjne posiadają dziurki po bokach u góry samego kielicha, a dysk menstruacyjny takich dziurek nie posiada.

To jak taki dysk menstruacyjny wyciągnąć?

Kwestia wyciągania dysku menstruacyjnego często jest rzeczą, której wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić. Kubeczki menstruacyjne przez to, że są umieszczone niżej, to mogłoby się wydawać, że są łatwiejsze w obsłudze – nic bardziej mylnego! Kubeczek musi się zassać i odpowiednio rozłożyć w pochwie. Podczas wyciągania należy lekko nacisnąć go u podstawy, tak by się odessał. Tutaj przypominam tylko, że w ŻADNYM WYPADKU nie ciągniemy za łodyżkę. Łodyżka służy tylko i wyłącznie do tego, żeby namierzyć kubeczek. Jeśli chodzi o dysk – Lumma jest wyjątkowym dyskiem menstruacyjnym ze względu na antenkę, którą posiada. Przez to, że się nie zasysa to wystarczy pociągnąć za tą „wydłużoną łodyżkę”, a ona sama wyjdzie. Tak jak z wyciąganiem tamponu. Tyle, że dysk jest zdrową opcją, a tampon zdecydowanie nie.

A jak dobrać odpowiedni rozmiar dysku menstruacyjnego Lumma?

Lumma posiada 3 rozmiary. Rozmiar S, czyli short będzie odpowiedni dla osób, które mają położoną szyjkę macicy na wysokości do 4 cm. M, czyli medium jest dla osób, których szyjka macicy znajduje się na wysokości pomiędzy 4 cm, a 6 cm. Rozmiar H (wyjątkowo nie L ;)) jest przeznaczony dla osób, u których szyjka jest położona wysoko (stąd H – high), czyli powyżej 6 cm. Każdy dysk posiada antenkę o długości 6 cm, którą można w dowolnym miejscu przyciąć, tak by nie wystawała z pochwy i by czuć się komfortowo.

To kiedy wybrać kubeczek, a kiedy dysk?

Dysk mimo wszystko proponowałabym osobom, które już siedzą w tym kubeczkowym świecie. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by wybrać dysk jako pierwszy swój wielorazowy produkt okresowy. Wszystko zależy od podejścia. Dla niektórych osób kubeczek sam w sobie jest już dużym krokiem i fakt obcowania z własną krwią menstruacyjną oraz pochwą jest dość dużą sprawą. Przy dysku menstruacyjnym, który trzeba umieścić głębiej, sprawa może się wydawać jeszcze bardziej zawiła. Dlatego właśnie na pierwszy raz polecam kubeczek, pomimo faktu, że dysk jest praktycznie prostszy w użyciu. Teoretycznie niekoniecznie, bo wszystko zależy tak naprawdę od naszego nastawienia.

Jest pewna rzecz, która sprawia, że dysk jest lepszy…

A mianowicie mowa o możliwości uprawiania seksu z zaaplikowanym dyskiem. Tak, dobrze czytasz. Dysk menstruacyjny dzięki swojej ultramiękkiej miseczce i aplikacji pod samą szyjką jest przeznaczony również na chwile (dłuższe bądź krótsze) seksualnych uniesień. Niektórzy dysku używają tylko w tym celu, inni używają go na co dzień – to zależy od upodobań.